قیمت ورق گالوانیزه

قطعات فلزی سازه گلخانه که دارای یکی از دو نوع پوشش گالوانیزه گرم یا سرد میباشند چه تفاوتهایی دارند؟ توجه به اب

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

قطعات فلزی سازه گلخانه که دارای یکی از دو نوع پوشش گالوانیزه گرم یا سرد میباشند چه تفاوتهایی دارند؟ توجه به ابعاد و اندازههای مورد نیاز شما، کیفیت ورق، و تامینکننده معتبر از جمله عواملی است که در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذار میباشند. برای خرید حتما باید به مورد مصرف ورق توجه کنید، برای مثال ورق با ضخامت کم باعث شکنندهتر شدن آن میشود پس برای مواردی مثل ورقهای شیروانی مناسب نیست. ورق شیروانی پلی کربنات: این نوع ورق شیروانی از جنس پلی کربنات ساخته شده است و برای استفاده در سایر کاربردهای خاص مانند سقفهای شفاف مناسب است. به طورکلی فرایند شیب داغ شامل عبور از فولاد از طریق حمام روی ذوب شده است و در فرایند الکتروگالوانیزه، فلز خام در محلول الکترولیت غوطهور میشود. به ورقی از جنس فولاد که با آلیاژهایی چون روی پوشش داده میشود تا بتوان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد ورق گالوانیزه گفته م  ورق گالوانیزه ی شود. ​Th is w as cre ated  wi​th t he  help  of G SA C on​te᠎nt Generat or D᠎em᠎ov ersi​on!

البته اگر راهنمای خرید ورق گالوانیزه را مطالعه کرده باشید میدانید که باید ورقی را انتخاب کنید از استانداردهای کافی برخوردار باشد؛ اما استاندارد ورق گالوانیزه چیست؟ این صفحه فلزی گالوانیزه در اندازه های استاندارد با عرض 100 و 125 سانتدر ضخامت های 0.30 الی 6 میلیمتر و ضخامت کوتینگ یا روی نسبت به نوع کاربرد آن به 100، 120، 180، 220 و 275 گرم در هر متر تولید و به بازار فروش عرضه می شود. ورق گالوانیزه از ورق های آهنی ساخته شده که با فلز روی (زینک) پوشش داده می شود و باعث بالابردن مقاومت آن دربرابر خوردگی و زنگ زدگی می شود؛ورق های گالوانیزه به دلیل داشتن پوشش فلزی روی حتی اگر شکسته شود بازهم در مقابل زنگ زدگی مقاوم است زیرا از دو عنصر آهن و روی تشکیل شده است.پوشش ورق های گالوانیزه از جنس کوتینگ می باشد که میزان روی در دو سطح ورق را مشخص میکند.ورق های گالوانیزه در دونوع ورقه ای (sheet) و کلاف (coil) تقسیم بندی می شوند.ورق گالوانیزه در عرض 1000 و 1250 میلیمتر در ضخامت 0.2 تا 6 میلیمتر و ضخامت پوششی(کوتینگ) بسته به نوع کاربردشان به 100، 120، 180، 220 و 275 گرم در هر متر مکعب تولید و عرضه می شود،وزن رول های گالوانیزه بسته به ضخامتی که دارند بین 5 الی 7 تن هستند.

وزن پوشش ورق 2.5 میل از 30 الی 94 گرم متغیر است. ۳ میل یکی از کاربردیترین ضخامتهای موجود در بازار است. ۳ میلیمتر یکی از کاربردیترین ضخامتها در بازار است و بسیاری از صنایع از ورقهایی با این ضخامت بهره میبرند. این ویژگیها باعث متنوع بودن استفاده از این محصول در صنایع مختلف میشود. به منظور مشاهده نوسانات قیمت میتوانید روی آیکون مرتبط در جدول کلیک کنید. این پوششها میتوانند با فلز واکنش دهند، در آن نفوذ کنند و یا اینکه بدون واکنش، فقط بر روی سطح فلز مدنظر بنشینند. تولید ورق کرکره در دو نوع گالوانیزه و رنگی در اصفهان تولید می شود. گالوانیزه فرایندی است که در آن قطعات ساخته شده بعد از وارد شدن در وان های مذاب پوششی از روی خالص یا آلیاژ روی آهن به روش متالورژیکی به فلز پایه متصل می شود که در حال حاضر این فرایند به دوصورت گالوانیزه خشک و گالوانیزه تر صورت می گیرد؛در روش گالوانیزه خشک قطعات تولید شده در محلول کلرید آمونیاک روی قرار گرفته سپس وارد مرحله ی خشک کن می شوند و بعد وارد مرحله ی مذاب می شوند اما در روش گالوانیزه سرد محلول کلرید آمونیاک روی بر سطح مواد مذاب پاشیده می شود سپس قطعات تولید شده مستقیما وارد فلاکس مواد مذاب می شوند. Post h as  be en creat᠎ed by GSA C onte​nt G en​erator  DEMO.

9- سپس وارد مرحله ی بازرسی می شود بعد از کنترل کیفیت توسط دستگاه های الکترواستاتیک یک لایه روغن بر سطح فلز پاشیده می شود که خاصیت محافظت کننده دارد سپس بسته بندی شده و آماده ی ارسال می گردد. ورق گالوانیزه جهت خاصیت ضد زنگی خود، در بازار دارای تقاضای بالای ست. گالوانیزاسیون یا روی اندود کردن، مقاومت ورق های فولادی را در برابر زنگ زدگی و خوردگی های احتمالی افزایش می دهد. شهر آهن برای راحتی شما عزیزان فروش ورق های گالوانیزه تمامی برندها و کارخانجات با کیفیت را ارائه کرده است. شما عزیزان به راحتی می توانید ورق های گالوانیزه با ضخامت های مختلف را در سایت مشاهده و نسبت به خرید آنها اقدام نمایید. عواملی مانند تغییرات در قیمت مواد اولیه و تحولات اقتصاد جهانی ممکن است قیمت را به طور ناگهانی تغییر دهند. ⊕ جهت مشاهده وزن و قیمت انواع ورق گالوانیزه در ابعاد و ضخامتهای مختلف، از فرم محاسبه زیر استفاده نمایید.

عملیات گالوانیزاسیون روی ورق، باعث مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی میشود؛ استفاده از این ورقها در شرایط آب و هوایی نامناسب مرسوم است. در مطالب قبل به بررسی آشنایی با ورق های گالوانیزه و توضیح در مورد تفاوت ورق سیاه و گالوانیزه پرداختیم اکنون به مهمترین تفاوت های این دو ورق می پردازیم. ما در این مقاله به ارائه برخی اطلاعات پیرامون مشخصات، ویژگیها، مزایا و کاربردهای مختلف ورقهای فولادی گالوانیزه پرداختیم و لیست قیمت ورق گالوانیزه را به شما ارائه دادیم. مشاورین و کارشناسان با در نظر گرفتن تمامی عوامل تاثیرگذار در قیمت ورق گالوانیزه اصفهان، قیمت روز این فراورده را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار خواهند داد. در صورتی که شما یکی از متقاضیان خرید ورق گالوانیزه 50 هستید، میتوانید به آیرومارت اعتماد کنید. ورقهای گالوانیزه با ابعاد استانداردی تولید می شود که افراد بسته به نیاز خود اقدام به انتخاب و خرید آنها می کنند، این ابعاد بهصورت برش خورده و آماده برای استفاده به متقاضیان ارائه میشوند. ساندویچ پانل گالوانیزه، پانل کامپوزیتی است که از ورقهای گالوانیزه ساخته میشود و از دولایه ورق و یک لایه فوم عایق تشکیل شده است و در انواع ساندویچ پانل مورد استفاده قرار میگیرند.

قیمت این نوع ورق، همانند سایر انواع ورقها در بازار آهن، به صورت روزانه تغییر میکند. همچنین، بازرسی و معاینه فنی ورق های گالوانیز شده، بسیار ساده تر از سایر ورق هاست؛ در نتیجه، اعتبار فنی این محصولات بیشتر از سایر ورق های فولادی می شود. 4- کلاف ها بعد از فرایند آنیل سازی وارد حمام مذاب می شوند و لایه های محافظتی در دو طرف آن قرار می گیرد. وزن کلاف خروجی در محدوده ی 3 تا 20 تن می باشد. همپوشانی ورقها باید در جهت باد انجام شود. زیرا از یک سو مقاومت و طول عمر این ورقها بالا بوده و از طرفی قیمت پایینتری نسبت به ورقهای ضد زنگ دیگر مانند نمونههای استیل و آلومینیوم دارند. مقرونبهصرفه بودن: برخورداری از خاصیت ضد زنگ با هزینهای کمتر از سایر ورقهای پوششدار. از جمله کارخانههای معروف میتوان به ورق شهر کرد، کاشان، هفت الماس، تاراز، سمنان و سایر موارد اشاره کرد. عواملی از قبیل نوع ماده اولیه، ضخامت و ابعاد ورق، تولیدکننده، نوسانات بازار و تورم اقتصادی تأثیرگذارند. این قیمت ممکن است بر اساس عوامل متنوعی مانند ضخامت ورق، سایز و ابعاد مورد نظر، فرآیند گالوانیزاسیون، برند تولیدکننده، ویژگیهای خاص محصول و دیگر عوامل متغیر باشد.

کارخانهها ورقهای ۳ میلیمتر را با عرضهای مختلف تولید میکنند و برش طولی ورق هم بر اساس نیاز مشتری انجام میشود. امکان خرید ورقهای گالوانیزه در ابعاد مختلف به کاربران این امکان را میدهد تا بر اساس وزن مورد نیاز خود، قیمت نهایی را محاسبه کنند و خرید خود را انجام دهند. 1-ابتدا ورق های روغنی (ورق پایه برای تولید ورق گالوانیزه) که توسط فرایند نورد سرد ساخته می شوند به کمک جوش به یکدیگر متصل می شوند تا نوار پیوسته ای را تولید کنند. به هیچ وجه، حتی برای مدت زمان بسیار کم، دور ورق گالوانیزه را پلاستیک نپیچید. با دانستن چگالی دقیق ماده اولیه و استفاده از فرمول زیر می توان وزن ورق را محاسبه نمود. 7. تأثیرات مثبت بر ارزش افزوده پروژهها: استفاده از ورق گالوانیزه در پروژهها میتواند به ارتقاء ارزش افزوده آنها کمک کند، زیرا مزایای فنی و زیستمحیطی آن توجه سازندگان و مصرفکنندگان را به خود جلب میکند. به راحتی فرم دلخواه را میگیرد و انعطاف پذیر است. 4. قابلیت بازیافت: ورق گالوانیزه به راحتی قابل بازیافت است. پوشش خاکستری مات فولاد گالوانیزه نیز ارزانتر از غوطهور شدن در حوضچه روی گرم است. در بازار صنعتی، قیمت ورق گالوانیزه با ضخامت 1 میلیمتر معمولاً متغییر است و تحت تأثیر عوامل متعددی قرار میگیرد.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن